Izbirni predmeti

Šport - Šport za zdravje
Šport - Izbrani šport
Turistična vzgoja
Varstvo pred naravnimi ...
Verstva in etika I
Vzgoja za medije: tisk
Zvezde in vesolje
Življenje človeka na Zemlji
Likovno snovanje III

Izberejo lahko učenci 9. razreda
Število ur 32 - 1 ura tedensko ali blok ura na 14 dni
Učitelj Brane Lazič

Izbirni predmet LIKOVNO SNOVANJE III dopolnjuje vsebine iz rednega predmeta likovne vzgoje. Poudarek predmeta je na spoznavanju, odkrivanju in razvijanju učenčeve ustvarjalnosti.

Vsebine predmeta so po posameznih likovnih področij zasnovane na temeljnih likovnih pojmih, ki jih učenec usvaja in nadgrajuje glede na svoj potencial. Svoje znanje bodo učenci poglabljali tudi tako, da bodo spoznavali likovna dela umetnikov in poklice, pri katerih je potrebno znanje likovnega jezika ter si tako oblikovali merila likovnega vrednotenja za življenje.

Učenec se bo naučil in spoznal pri tem izbirnem predmetu:

zlati rez,
obrnjeno perspektivo, aspektivo,
kip in ambient,
načrtovanje prostorskih sprememb v domačem kraju,
vizualna sporočila in likovne vsebine,
vizualne medije.

Ob komunikaciji in interakciji z učiteljem pri teoretičnem in praktičnem delu učenec pri predmetu razvija občutljivost zaznavanja, likovnoustvarjalno mišljenje, emocije in motorično občutljivost, točno zaznavanje, vizualni spomin, domišljijo in motorično spretnost. Pomemben cilj predmeta je priprava učenca za sodelovanje v kulturnem življenju ožjega in širšega okolja in razumevanje sodobne vizualne komunikacije.

Izbira izbirnega predmeta LIKOVNO SNOVANJE III ni vezana na predhodno izbiro izbirnega predmeta LIKOVNO SNOVANJE II in LIKOVNO SNOVANJE I.