Pomoč pri prijavi v Microsoft TeamsOblak 365Spletne učilnice Moodle

kontakt | šola | vrtec | novice | koledar | zaposleni | projekti | prehrana | naši uspehi | knjižnica | šport | povezave | IP | galerija | video | šolarček

Šport na naši šoli.

Športne novice
Pravila iger
Športne novice

šolsko leto:

torek, 30. 11. 2021, 14:11

Šport
Prvi sneg - prve zimske radosti

Tudi "veliki" uživajo na snegu. V okviru izbirnega predmeta Šport za zdravje smo se z učenci in ucenkami 8.a razreda odlično sprostili in uživali na snegu.

ponedeljek, 22. 11. 2021, 15:29

Snežinke
Zvezdice
Lunice
Mavrice
Sončki
1. razred
2. razred
3. razred
Šport
Europarkov in Hervisov sejem zimske športne opreme

V petek, 26. 11. 2021, in v soboto, 27. 11. 2021, bo v rdeči medetaži v garažni hiši od 9ih do 21ih Europarkov in Hervisov sejem zimske opreme.

četrtek, 30. 09. 2021, 22:47

Wake park Dooplek

V petek, 24. 9. 2021, smo se z nekaj pogumnimi in novih izzivov željnimi učenci in učenkami odpravili preizkusiti svoje motorične spretnosti v Wake park Dooplek. Več podrobnosti si lahko ogledate na spodnjem video posnetku.

Wake park Dooplek
sreda, 29. 09. 2021, 21:05

Jaša Vrčko - slovenski prvak na Krku

Jaša Vrčko se je spoznal z wakeanjem v Dupleku pred več kot letom dni. Tam se je udeležil tudi že nekaj tečajev in z vsakim odpeljanim krogom izboljševal svojo vožnjo. Na deski zna že marsikateri trik in skok. V soboto, 18. 9. 2021, se je tako udeležil tekmovanja na otoku Krku. V konkurenci dečkov U14 je skupno zasedel 4. mesto, med Slovenci pa je bil 1. Prav tako je na tekmovanju dobil medaljo za najmlajšega tekmovalca. Jaša, čestitamo!

Jaša na tekmovanju
sreda, 29. 09. 2021, 18:10

Gal odličen v košarki

V soboto, 11. septembra, je v Ljubljani na Kongresnem trgu potekal finalni turnir Ulične košarke 3 na 3 na katerega se je uvrstila tudi ekipa iz naših koncev in sicer v kategoriji dečki/osnovna šola 4. in 5. razred. Ekipa Alfa, katero so sestavljali Nik Lovše, Luka Vukićević (oba iz OŠ Lenart), Gal Vogrin Šilec (OŠ Voličina) in Aleksej Šikman (OŠ Benedikt), so se po uspešnem nastopu na kvalifikacijskem turnirju v Mariboru (Europarkova ulična košarka), uvrstili na finalni turnir v Ljubljano in tam zasedli odlično 2. mesto (v finalu je bilo 12 ekip). Organizator turnirja je bila Športna zveza Ljubljane. Galu in prav tako ostalim fantom iskreno čestitamo.

sobota, 25. 09. 2021, 21:25

Šport
Tekaški športni dan s pridihom solidarnosti

V petek, 24. 9. 2021, smo na šoli izvedli prav poseben športni dan - Tekaški športni dan, ki smo ga še bolj osmislili z zbiranjem kilometrov v okviru projekta Tek podnebne solidarnosti. Učenci so poskušali preteči in prehoditi čim več kilometrov. Za en dan so postali športniki, ki bodo s svojimi pretečenimi kilometri zbirali sponzorje. Vsak učenec bo poskušal pridobiti največ 1 evro sponzorskega denarja, ki ga bomo s pomočjo Slovenske Karitas poslali Karitasu v Keniji in Malaviju. Tam se sadijo drevesa. Ena sadika drevesa tam stane 1 evro. Ta dan so naši športni učenci pretekli in prehodili skupaj kar 921,08 km! Učencem 6.a in 8.b je uspelo prehoditi in preteči več kot 9 km. Prikaz "tekaškega pohoda" 6.a si lahko pogledate na spodnji povezavi. In če vas ob tem zamika, da bi se tudi sami podali v tek, si pred tem lahko pogledate še prispevek tekača Urbana Praprotnika. Da boste dobili še občutek komu je bil naš dobrodelni tek namenjen, pa si lahko ogledate še video o Pedru Opeki.

Prikaz "tekaškega pohoda"
Motivacijski nagovor U. Praprotnika: kdaj sta hoja in tek lahko prijetna za vsakogar
Pedro Opeka - korak do človeka
sobota, 25. 09. 2021, 20:39

1. razred
2. razred
3. razred
Predstavitev košarkarskega kluba

V preteklem tednu, 21. 9. 2021, so trenerji in njihovi pomočniki v našo telovadnico prišli predstaviti delo v njihovem košarkarskem klubu KK Ajdas Lenart. Na spretnostnih postajah so se lahko z žogo ali brez preizkusili učenci 1., 2. in 3. razreda ter učenci 4. in 5.r, ki obiskujejo NŠP. Bilo je zelo razgibano, zanimivo, igrivo in aktivno. Če se je kdo od učencev navdušil nad košarko ali pa bi želel svoje sedanje znanje še izpopolniti, lahko pokliče g. Jerneja Kuzmo na tel. 040/322-097. Podroben urnik je na fotografiji. V primeru velikega števila prijav iz naše šole, se bo trening organiziral tudi pri nas.

četrtek, 23. 09. 2021, 14:47

Šport
Treningi na dan slovenskega športa

V sredo, 23. septemra 2021, obeležujemo državni praznik - dan slovenskega športa. V ta namen so učenci od 5. do 9. razreda v okviru športnega dne sestavili trening za ostale učence šole. Prav tako so nato preizkusili treninge, ki so jih pripravili ostali razredi. Veseli bomo/bodo, če boste tudi vi opravili kakšen njihov trening. Ne pozabite, da le z vsakodnevnim gibanjem pripomoremo k zdravju.

Trening 5. a
Trening 6. a