Šolski okoliš

Šolski okoliš sestavljajo našteti kraji in vasi: Spodnja Voličina, Zgornja Voličina, Dolge Njive, Selce, Rogoznica, Straže, Črmljenšak, Zavrh, Nadbišec in Gradenšak.

Učni prostor za izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela

Učenci bodo med šolskim letom v skladu s cilji učnih načrtov obiskali različne zunanje institucije oz. bodo zunanji izvajalci v sodelovanju z razredniki izvedli pouk v šoli.

Določene cilje, načrtovane z letno pripravo, bodo učenci usvajali v bližnji okolici šole v skladu z letnim delovnim načrtom. Tako se bodo posamezni učni sklopi oz. učne ure izvajale na naslednjih površinah v okolici šole: travniki, dvorišče dvorca Štralek, bližnja naselja, bližnje kmetije, mlaka, ribnik, gozd, polje, Učni vrtovi sv. Ruperta, dvorana kulturnega doma, sadovnjak, poljska cesta, Športni park Voličina, parkirišča v okolici šole, potok, dvorišča pred vhodom v šolo. Pouk bo pri teh urah potekal v skladu s sprotnim in z letnim načrtovanjem.

Vzgojno-izobraževalni proces bo prilagojen potrebam in napredku učencev, vremenskim razmeram ter priporočilom MVI, v skladu s tem bodo LDN s priloženimi letnimi pripravami prilagojeni, kar bo sproti označeno in argumentirano.

Upravljanje šole

Šolo upravljata ravnatelj in svet šole. Svet zavoda šteje 11 članov, in sicer ga sestavljajo 3 predstavniki ustanovitelja (Marko Arnuš, Srečko Malek in David Maguša), 5 predstavnikov šole (Mateja Karneža - predsednica, Brane Lazič, Petra Munda, Petra Cvikl Marušič in Jelka Lešnik - predstavnica vrtca) in 3 predstavniki staršev (Monika Mlinarič - podpredsednica, Natalija Poštrak in Mitja Grajfoner - predstavnik vrtca).

Strokovni organi šole

Strokovni organi šole so: učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, strokovni aktivi in razredniki.

Program dela

Pouk na šoli izvajamo po veljavnih učnih načrtih in v skladu s smernicami za delo Ministrstva za vzgojo in izobraževanje ter Zavoda Republike Slovenije za šolstvo in letnim delovnim načrtom šole v obsegu predmetnika.

Pohvale, priznanja, diplome

Ob koncu šolskega leta želimo učence še posebej nagraditi za uspešno delo pri učenju, v interesnih dejavnostih in delu v oddelčni skupnosti. Ravnatelj na slovesni podelitvi ob zaključku šolskega leta podeljuje nagrade (knjižne in druge) učencem, ki so se posebej izkazali.

Fotokopiranje

Sodobne oblike dela v šoli zahtevajo veliko število delovnih listov in drugih fotokopij. Starši prispevajo v tem šolskem letu 3,00 € za vse fotokopije učnega gradiva, ki ga bo otrok dobil v šoli. Znesek bomo zaračunali oktobra 2023.

Zdravstveno varstvo

Za učence 2. a, 2. b, 4. a, 6. a, 6. b in 8. a so organizirani sistematični zdravstveni pregledi v Zdravstvenem domu Lenart, za nekatere izmed njih tudi cepljenje. Učence bodo v zdravstveni dom spremljali starši.

Skupnost učencev

Učenci so organizirani v razredne skupnosti, ki sestavljajo šolsko skupnost. Najvišji organ skupnosti učencev je parlament učencev. Mentorica skupnosti učencev šole je Mateja Karneža.