Projekt je namenjen vzgojno-izobraževalnemu prostoru s ciljem izboljšanja gibalnih aktivnosti mladih in lažjemu in uspešnejšemu preživljanju šolskih dni. Skozi projekt se želi prispevati tudi k boljšim in bolj sproščenim odnosom ter navajanju mladih na prevzemanje odgovornosti in vodenja. Korenito torej lahko poseže na področje zdravja, počutja, gibanja, odnosov in še marsičesa. Najpomembneje je začeti – in pomembno je začeti z najmlajšimi, začeti in nadaljevati vsak dan.

V zgodbo bodo aktivno vključeni učenci in učenke, ki bodo imeli vlogo dežurnih in demonstratorjev. To pomeni, da bodo posnete gibalne vaje predhodno proučili, jih sami preizkusili in se jih naučili, nato pa jih bodo v razredu demonstrirali ter tudi vodili sámo izvajanje. Učenec/učenka bo torej ob primernem taktu dal/-a znak za začetek – in ves razred bo ob glasbeni spremljavi telovadil pod njegovo/njeno taktirko.

Predlog projekta je, da se vaje izvajajo ob začetku pouka, med glavnim odmorom in v začetku zadnje šolske ure. Če ne gre drugače, pa vsaj enkrat na dan.

Dodaten cilj našega projekta pa je še, da vsak razred sestavi svoje vaje in izbere svojo pesem in to deli z ostalimi učenci šole.

Vodja projekta: Petra Cvikl Marušič