Športni program Zlati sonček

Športni program Zlati sonček je program, ki poteka pod okriljem Zavoda za šport RS Planica. Namenjen je učencem I. VIO. V šolskem letu 2022/23 se je začel v prvih razredih (6-7 let stari otroci) osnovnih šol in društvih izvajati prenovljeni Športni program Zlati sonček. Gibanje je lahko učenje novih spretnosti, osebno ustvarjanje, način uresničevanja svojih želja, razvijanje in primerjanje gibalnih sposobnosti, ohranjanje zdravja. Športni program Zlati sonček pri najmlajših ponuja možnost za uresničevanje vsega tega.

Namen programa je najmlajše motivirati za gibalno dejavnost, predvsem pa v njih vzpodbuditi željo, potrebo, navado po športni igrivosti v vseh starostnih obdobjih.

Sodobni način življenja zahteva, da namenimo več pozornosti ustrezni količini gibalnih vsebin v vrtcu in osnovni šoli. Pomembne so kakovostne spodbude s področij umskega, gibalnega, čustvenega in socialnega razvoja otrok. Največja pozornost bo namenjena igri in vadbi, ki bo prijetna in prilagojena otroku.

Koordinatorica: Nataša Herga Kosi, mentorice: učiteljice I. VIO