Evropski šolski športni dan je mednarodna akcija, ki temelji na uspešnem nacionalnem projektu na Madžarskem, predstavlja evropsko mrežo šolskih športnih dni, ki so združeni z namenom promocije gibanja in športa med mladimi. Osnovni namen je mladim predstaviti šport kot zabavno aktivnost in priložnost za druženje z vrstniki ter jih spodbuditi k redni športni dejavnosti.

Letos bo Evropski šolski športni dan potekal na državni praznik, dan slovenskega športa, in sicer v petek, 22. 9. 2023.

Akciji se bo pridružila tudi naša šola in organizirala športni dan, ki v ospredje postavlja v sedanji družbi enega ključnih dejavnikov zdravega življenjskega sloga - Gibanje in šport!

Na šoli bosta gostovali plesna šola Tovarna plesa in Judo klub Duplek, ki bosta za učence naše šole, ločeno po VIO, pripravila predstavitev in delavnice. Učenci III. VIO pa si bodo pogledali tudi dokumentarni film z naslovom Mehek kot skala.

Prizadevamo si za širitev ljubezni do športa in kroga redno aktivnih s poudarkom na vključevanju tistih, ki so v športu manj dejavni. Hkrati želimo povečati ozaveščenost mladih o pozitivnih učinkih zdravega in aktivnega življenjskega sloga na eni ter negativnih posledicah (sodobnih) zasvojenosti na drugi strani.

Pet najpomembnejših razlogov za vključitev v EŠŠD je:

povečanje fizične aktivnosti v šoli,
ustvariti zabavo in užitek skozi fizično aktivnost za mlade,
promovirati zdravje in splošno dobro počutje za vseživljenjsko učenje,
vzpodbujati socialno vključenost in kompetence vseh učencev,
povezovanje z drugimi evropskimi državami.

Vodja projekta: Petra Cvikl Marušič