Evropski šolski športni dan je mednarodna akcija, ki temelji na uspešnem nacionalnem projektu na Madžarskem, predstavlja evropsko mrežo šolskih športnih dni, ki so združeni z namenom promocije gibanja in športa med mladimi. Osnovni namen je mladim predstaviti šport kot zabavno aktivnost in priložnost za druženje z vrstniki ter jih spodbuditi k redni športni dejavnosti.

Akciji se bo pridružila tudi naša šola in s pomočjo društva upokojencev za učence naše šole od 7. do 9. razreda organizirala prav poseben športni dan, ki v ospredje postavlja v sedanji družbi enega ključnih dejavnikov zdravega življenjskega sloga - Gibanje in šport!

Letos je za Evropski šolski športni dan določen 28. september. Na ta dan bomo imeli pohod do igrišča v Selcah, kjer bodo učenci sodelovali v različnih igrah z žogo, se preizkusili v ruskem kegljanju in streljanju z zračno puško.

Pet najpomembnejših razlogov za vključitev v EŠŠD je:

povečanje fizične aktivnosti v šoli,
ustvariti zabavo in užitek skozi fizično aktivnost za mlade,
promovirati zdravje in splošno dobro počutje za vseživljenjsko učenje,
vzpodbujati socialno vključenost in kompetence vseh učencev,
povezovanje z drugimi evropskimi državami.

Vodja projekta: Petra Cvikl Marušič in mag. Anton Goznik