Pomoč pri prijavi v MS Teams

Teden pisanja z roko

V šolskem letu 2020/2021 bo ponovno potekal nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture "Rastem s knjigo OŠ 2020" – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami.

Navodila in priporočila za izvedbo projekta bomo letos dobili šele oktobra, saj se je lanskoletni projekt zavlekel še v to šolsko leto, ker ga zaradi pandemije Covid 19 nekatere šole niso uspele izpeljati. Z vsakoletnim in kontinuiranim izvajanjem projekta, ki je vezan na šolsko in ne koledarsko leto, želimo šolarje motivirati k branju slovenskih (domačih) avtorjev mladinskega leposlovja in spodbuditi njihovo obiskovanje splošnih knjižnic.

V sklopu projekta bo vsak sedmošolec prejel izbrano knjigo (naslov bo znan oktobra) ob letnem obisku najbližje splošne knjižnice, ki je vključen v letni delovni načrt slovenskih osnovnih šol. Knjige dobijo tudi učenci šol v zamejstvu. Obisk knjižnice vključuje spoznavanje knjižničnega informacijskega znanja, seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem in predstavitev avtorja ter knjige.

Vodja projekta: Mateja Karneža