S projektom Izboljšave na področju informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT), v katerega smo se vključili pred leti v okviru Mrež II, nadaljujemo tudi v letošnjem šolskem letu.

Po potrebi se bo zamenjala in dopolnjevala IKT oprema.

V letošnjem šolskem letu bomo izvedli tematsko konferenco za učitelje in vzgojitelje o oblačnih storitvah, zaščiti datotek (pri odpiranju in pošiljanju) in programih MS Office.

Uporaba računalnikov v povezavi s projektorji in interaktivnimi tablami znamke Smart je možna v vseh učilnicah. Na ta način želimo olajšati pripravo na pouk strokovnim delavcem in povečati uporabo IKT pri pouku.

V prvi fazi projekta je nastala tudi nova šolska spletna stran, ki je dosegljiva na naslovu www.os-volicina.si. Z vsakim letom se vsebinsko, funkcionalno in oblikovno dopolnjuje. Želimo si nadaljnjega dobrega sodelovanje strokovnih delavcev pri vsebinskem sooblikovanju spletnih strani. V letošnjem šolskem letu se bo spletišče preselilo na nov strežnik, za kar pa bo potrebna programska prilagoditev.

Iskala se bo nova rešitev za zajem in prikaz vremenskih podatkov, kajti obstoječa vremenska postaja žal ne deluje zanesljivo.

Sodelujemo v projektu Posodobitev računalniških omrežij na VIZ. Projekt Posodobitev računalniških omrežij na VIZ ima namen posodobiti računalniška omrežja na VIZ v osnovnem in srednjem šolstvu ter organizacijah za izobraževanje odraslih. V naslednjem letu ali dveh bomo pridobili dve zmogljivi stikali za žično omrežje s centralnim upravljanjem s strani Arnesa.

Vodja projekta: Dani Sajtl