kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | povezave | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:

Mednarodni projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture in spoznavanju evropskih avtorjev in ilustratorjev iz Slovenije, Litve, Poljske, Estonije, Latvije in Hrvaške. Zasnovan je tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost.

V okviru projekta z učenci beremo knjige vrhunskih mladinskih avtorjev, se z nalogami poglabljamo v različne plasti besedila, izdelujemo literarne junake, samostojno zapisujemo svoja mnenja o knjigah, beremo pisma in rešujemo razne detektivske naloge.

Ves čas projekta potekajo zanimive aktivnosti, kot so izmenjava knjižnega junaka, pismo presenečenja, bralni vlakec, obisk pisatelja ali ilustratorja, bralni kotiček, razni likovno-literarni natečaji itd.

S pomočjo knjig, ki so vključene v projekt, spoznavamo tudi skupno evropsko dediščino.

V projekt so vključeni učenci 1., 2. in 3. razreda.

Mentorice: Učiteljice 1. VIO