Pomoč pri prijavi v MS Teams

Teden pisanja z roko

Projekt Naša mala knjižnica je mednarodni projekt, ki je namenjen promociji bralne kulture in spoznavanju evropskih avtorjev in ilustratorjev. V projekt je vključenih več kot 200 slovenskih šol.

Je projekt, ki vzpodbuja branje in vzgaja mlade bralce, da se bodo ob knjigi zabavali, krepili svojo ustvarjalnost in moč lastnega izražanja.

S skrbno izbranimi knjigami bodo učenci spoznavali različne jezike in kulturne razlike ter podobnosti med državami, ki so članice projekta.

Z nalogami v Ustvarjalniku se bodo učenci poglabljali v različne plasti besedila, izdelovali literarne junake, samostojno zapisovali svoja mnenja o knjigah, brali pisma in reševali razne detektivske naloge, spoznavali lastna čustva in čustva drugih, se učili razumevanja in sprejemanja družbenih načel ter odnosov.

Ves čas projekta potekajo za učence zanimive aktivnosti, kot so izmenjava knjižnega junaka, pismo presenečenja, bralni vlakec, virtualni obisk pisatelja ali ilustratorja, bralni kotiček, knjižni kviz in razni likovno-literarni natečaji.

Projekt poteka v 1. a, 2. a in 3. a razredu, saj mentorice želimo in upamo, da bomo s skupnimi močmi in kvalitetno literaturo učencem uspele predati tisto, kar bogati naša življenja - ljubezen do branja.

Mentorice: Učiteljice I. VIO