Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter predstavitvi evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so dobro uveljavljeni v domovini, a ne nujno v drugih evropskih državah.

Je projekt, ki vzpodbuja branje in vzgaja mlade bralce, da se bodo ob knjigi zabavali, krepili svojo ustvarjalnost in moč lastnega izražanja. To poteka ob predstavitvi kvalitetnih slovenskih in tujih otroških in mladinskih avtorjev na malce drugačen in izviren način.

S skrbno izbranimi knjigami bodo učenci spoznavali različne jezike in kulturne razlike ter podobnosti med državami, ki so članice projekta.

Za dodatno motivacijo poskrbijo zanimive aktivnosti in naloge v Ustvarjalniku. Z njimi se bodo učenci poglabljali v različne plasti besedila, izdelovali literarne junake, samostojno zapisovali svoja mnenja o knjigah, brali pisma in reševali razne detektivske naloge, spoznavali lastna čustva in čustva drugih, se učili razumevanja in sprejemanja družbenih načel ter odnosov.

Ves čas projekta potekajo za učence zanimive aktivnosti, kot so izmenjava knjižnega junaka, pismo presenečenja, bralni vlakec, virtualni obisk pisatelja ali ilustratorja, bralni kotiček, knjižni kviz in razni likovno-literarni natečaji.

V projekt je vključenih več kot 200 slovenskih šol in letos poteka že 15. leto.

Projekt na naši šoli poteka v 1. a, 2. a, 2. b in 3. a, saj mentorice želimo in upamo, da bomo s skupnimi močmi in kvalitetno literaturo učencem uspele predati tisto, kar bogati naša življenja - ljubezen do branja.

Koordinatorica: Regina Dobaja, mentorice: učiteljice I. VIO