Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter spoznavanju evropskih avtorjev in ilustratorjev. Projekt poteka v Sloveniji, Litvi, Poljski, Estoniji, Latviji in Hrvaški.

Je projekt, ki vzpodbuja branje ter vzgaja mlade bralce, da se bodo ob knjigi zabavali, krepili svojo ustvarjalnost ter moč lastnega izražanja.

S skrbno izbranimi knjigami bodo učenci spoznavali različne jezike in kulturne razlike ter podobnosti med državami, ki so članice projekta.

Z nalogami v Ustvarjalniku se bodo učenci poglabljali v različne plasti besedila, izdelovali literarne junake, samostojno zapisovali svoja mnenja o knjigah, brali pisma in reševali razne detektivske naloge, spoznavali lastna čustva in čustva drugih, se učili razumevanja in sprejemanja družbenih načel ter odnosov.

Ves čas projekta potekajo za učence zanimive aktivnosti, kot so izmenjava knjižnega junaka, pismo presenečenja, bralni vlakec, obisk pisatelja ali ilustratorja, bralni kotiček, knjižni kviz in razni likovno-literarni natečaji.

Projekt poteka v 1. a, 2. a in 3. a razredu, saj mentorice želimo in upamo, da bomo s skupnimi močmi in kvalitetno literaturo učencem uspele predati tisto, kar bogati naša življenja - ljubezen do branja.

Mentorice: Učiteljice I. VIO