kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | vreme | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:
Jezikovni projekt programa Comenius
Young europeans looking for sense and orientation - Mladi iščejo smisel in orientacijo v evropskem prostoru

predstavitev cilji aktivnosti med partnerji aktivnosti v 2010/2011 rezultati

Predstavitev projekta

Mednarodna mobilnost zavzema v evropskem prostoru vedno pomembnejše mesto. Program Comenius, katerega poglavitna cilja sta zboljšanje kakovosti šolstva in krepitev evropske razsežnosti v šolskem izobraževanju, nam omogoča medsebojno sodelovanje partnerskih šol izven meja Slovenije.

Prav zaradi tega smo se v šolskem letu 2009/2010 vključili v mednarodni projekt Comenius: Young Europeans looking for sense and orientation, v katerega so vključene šole iz sedmih držav. Projekt temelji na izkušnjah mladih, ki se spopadajo z izzivi modernega sveta ter iščejo smisel in orientacijo pri odraščanju.

Osnovni namen tega projekta je učenje tujih jezikov ob delu na izbrani temi. Bistveni del projekta pa predstavlja medsebojna izmenjava učencev. Tako učenci v aktivnostih programa razvijajo poznavanje in razumevanje evropske kulturne in jezikovne raznolikosti, so aktivni in kreativni ter prevzemajo odgovornost za svoje učenje in učenje drugih, ter nenazadnje si pridobivajo tudi osnovne življenjske spretnosti.

V projektu sodelujejo vsi delavci šole. Načrtovano je, da bo naša šola gostila predstavnike sodelujočih šol v projektu v mesecu februarju 2011. Projekt bo trajal dve šolski leti in se bo zaključil v mesecu juniju leta 2011.

Partnerji v tem projektu smo:

Šola Država
Landau-Gymnasium Nemčija