kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | povezave | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:
Mednarodni dan strpnosti - dan za strpnost in prijateljstvo

Tematski naslov projekta je v šolskem letu 2018/2019 STOP OBREKOVANJU.

Namen projekta je ozaveščanje otrok in mladih o različnih oblikah nestrpnosti, problemu obrekovanja ter spodbujanje strpnosti, medsebojnega spoštovanja, prijateljstva in sodelovanja.

Cilji projekta so:

otrokom dati priložnost, da skozi lastno izražanje še bolj ozavestijo pomen strpnosti in spoznajo problematiko obrekovanja;
otroke spodbuditi, da se še bolj zavedajo pomena strpnosti in da razmišljajo, kaj prinaša obrekovanje, in kakšne so njegove posledice;
otroke spodbuditi k razvijanju in negovanju medsebojnih odnosov, ki vsebujejo strpnost, sprejemanje in spoštovanje, in spodbujanje medsebojnega prijateljstva ter sodelovanja.

Projekt sledi načelom Bele knjige o vzgoji in izobraževanju, učnim načrtom za osnovne šole in Agende OZN 2030. Podpira uresničevanje Ustave Republike Slovenije ter uresničevanje človekovih in otrokovih pravic.

Projekt v šolskem letu 2018/2019 podpirajo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Ministrstvo za pravosodje. Častna pokroviteljica projekta je varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer.

Projekt se izvaja v 1., 2. in 3. razredu.

Mentorice projekta: Učiteljice 1. VIO