Varno v vrtec in šolo - začetek šole

Projekt Varno v vrtec in šolo – Začetek šole je del širšega programa Šola sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator projekta je društvo Sobivanje, projekt podpira tudi Agencija za varnost prometa (AVP). Namen projekta je otroke spodbujati k razmišljanju o varnosti v prometu na splošno ter o varnosti na poti v vrtec in šolo ter v okolici otroških igrišč.

Bistvo in poudarek je na varni poti otrok v vrtec in šolo. Projekt je zasnovan kot kreativni natečaj, v sklopu katerega je naloga otrok v vrtcih in šolah predstaviti okolico vrtca in šole in izraziti svoje poznavanje varnosti v prometu.

Učenci bodo skupaj z učiteljicami raziskovali in spremljali promet v okolici šole. Na to temo bodo kasneje risali, pisali ali izdelali maketo prometnega režima v okolici šole.

Koordinatorica: Nataša Herga Kosi, mentorice: učiteljice I. VIO ter predmetni učitelji