Informacije o šolski knjižnici in z njo povezanih aktivnostih.

Knjižnične novice
Šolska knjižnica
Bralna značka
Učbeniški sklad
Adobe Acrobat dokument Domače branje (seznam)
Adobe Acrobat dokument Cankarjevo tekmovanje

Seznam šolskih potrebščin v šolskem letu 2019/2020.

Šolske potrebščine
COBISS+
Bralna značka

Tekmovanje za Bralno značko v šolskem letu 2019/20 stopa že v 60. bralno sezono na slovenskih tleh, kar je prav gotovo zavidanja vredna doba. Tudi na naši šoli pridno beremo, pripovedujemo o prebranem in marsikdaj priporočamo svojim sošolcem že prebrano knjigo. Pri Bralni znački sodelujejo učenci od 1. do 9. razreda. Seznama knjig za Bralno značko nimamo, saj spodbujamo otroke k samostojnemu brskanju po knjižnih policah, seveda pa jim nudimo oporo in nasvet, če ga potrebujejo ali želijo. Da učenec osvoji Bralno značko, mora pripovedovati in se pogovarjati o najmanj petih prebranih knjigah. Peto knjigo lahko na svojo željo nadomesti z deklamacijo pesmi, ki jo z mentorico Bralne značke skupaj izbereta. Tekmovanje poteka od meseca oktobra do konca aprila po urniku, ki je objavljen na spletni strani in izobešen na vratih šolske knjižnice.

Mentorica Bralne značke je knjižničarka Mateja Karneža.

Adobe Acrobat dokument Urnik bralne značke

Vsem otrokom želim ob prebiranju knjig veliko bralnih užitkov.

Knjižničarka: Mateja Karneža

Ekobralna značka