Knjižnične novice
Šolska knjižnica
Bralna značka
Učbeniški sklad
Adobe Acrobat dokument Domače branje (seznam)
Adobe Acrobat dokument Cankarjevo tekmovanje
Šolske potrebščine 2023/24
COBISS+
Bralna značka

Tekmovanje za Bralno značko v šolskem letu 2023/24 praznuje že 62. bralno sezono na slovenskih tleh, kar je prav gotovo zavidanja vredna doba. Tudi na naši šoli pridno beremo, pripovedujemo o prebranem in marsikdaj priporočamo svojim sošolcem že prebrano knjigo. Pri Bralni znački sodelujejo učenci od 1. do 9. razreda. Seznama knjig za Bralno značko nimamo, saj spodbujamo otroke k samostojnemu brskanju po knjižnih policah, seveda pa jim nudimo oporo in nasvet, če ga potrebujejo ali želijo. Da učenec osvoji Bralno značko, mora pripovedovati in se pogovarjati o najmanj petih prebranih knjigah. Peto knjigo lahko na svojo željo nadomesti z deklamacijo pesmi, ki jo z mentorico Bralne značke skupaj izbereta. Tekmovanje poteka od meseca oktobra do konca aprila. Učenci od 1. do 5. razreda pripovedujejo o knjigah svojim razredničarkam, učenci od 6. do 9. razreda pa knjižničarki.

Koordinatorica Bralne značke na šoli je knjižničarka Mateja Karneža.

Adobe Acrobat dokument Urnik bralne značke

Vsem otrokom želim ob prebiranju knjig veliko bralnih užitkov.

Knjižničarka: Mateja Karneža

Ekobralna značka