kontakt | šola | vrtec | novice | koledar | zaposleni | projekti | prehrana | naši uspehi | knjižnica | šport | povezave | IP | galerija | video | šolarček

3. 6. 2015, 11:53
Davorin Žižek

1 od 10
Zaključna ekskurzija 7. razred

Včeraj se je 7. razred odpravil na zaključno ekskurzijo na Veliko planino, izvir Kamniške Bistrice in v mesto Kamnik. Odhod je bil ob 7.30 iz Voličine, vrnili pa smo se ob 18.15. Učenci so videli veliko zanimivosti in spoznali nove kraje. Najbolj zanimiva je zagotovo bila vožnja z gondolo. Prepričan sem, da smo se imeli lepo. Podrobnosti si oglejte na slikah.

7. razred

13. 5. 2015, 17:32
mag. Anton Goznik

1 od 5
Tomaž Ornik zmagal v krosu

Danes je bilo na Poleni pri Lenartu tekmovanje v krosu. Tekmovanja so se udeležili učenci iz OŠ Benedikt, OŠ Jožeta Hudalesa iz Jurovskega Dola, OŠ Lenart, OŠ Sveta Trojica in OŠ Voličina. Kros je bil organiziran v štirih skupinah: mlajši in starejši dečki ter mlajše in starejše deklice. V kategoriji mlajši dečki je zmagal Tomaž Ornik. Čestitamo! Nik Kostanjevec, Miha Strmšek in Aljaž Goznik pa so se razvrstili od 6. do 8. mesta. Med mlajšimi deklicami je Nika Murko osvojila 7. mesto, Nina Ulbl je bila 9. in Urška Pučko 12. V kategoriji starejših deklic OŠ Voličina ni imela predstavnice. Med starejšimi dečki pa je bil Mihael Dobaja 7. in Matic Goznik 8. Vsem učencem šole čestitam za trud in osvojena mesta.

7. razred 9. razred Šport

7. 5. 2015, 20:03

1 od 5
Malonogometna ekipa OŠ Voličina U13 osvojila 4. mesto

V športni dvorani Lent se je danes odvijala končnica tekmovanja v malem nogometu za učence ob mariborskih šol rojene leta 2002 in mlajše. V končnico se je uvrstilo 8 ekip. V četrtfinalu je ekipa OŠ Voličina premagala vrstnike iz Ruš z 1:0. V polfinalu je bila ekipa OŠ Duplek boljša in premagala našo ekipo s 3:2. V tekmi za tretje so morali naši fantje priznati premoč ekipe OŠ Miklavž. Čeprav rezultat ni takšen kot smo si želeli, čestitam fantom za osvojeno 4. mesto. Za našo ekipo so nastopili: Marko Bračko, Aljaž Goznik, Žan Rebernik, Matija Matic Horvat, Nik Kostanjevec, David Ahmetović, Aljaž Onič, Jan Fras in Alen Ruis.

5. razred 7. razred Šport

27. 4. 2015, 19:50

1 od 10
Po lanskem tekmovanju v U13 ponovno osvojen naslov državnega prvaka z istimi igralci v futsalu v U15 za KMN Slovenske gorice

Mnogi športniki vedo, da je zelo težko ubraniti osvojeno 1. mesto iz pretekle sezone. Ekipa KMN Slovenske gorice U13, ki je v lanski sezoni osvojila naslov državnega prvaka v futsalu, je včeraj, v nedeljo, 26. 4. 2015, v športni dvorani v Sodražici v kategoriji U15 uspeh ponovila. Skupni rezultat obeh finalnih tekem z ekipo ŠD Extrem je 12:5 za KMN Slovenske gorice. Za ekipo KMN Slovenske gorice so drugi zaporedni naslov državnega prvaka osvojili naslednji učenci OŠ Voličina: Mihael Dobaja, Marko Bračko, Žan Šprajc Žagavec, Aljaž Ruis, Matic Goznik, Rok Sužnik, Aljaž Goznik, Žan Rebernik, David Ahmetović, Aljaž Onič, Nik Kostanjevec in Matija Matic Horvat ter Jakob Nemšak iz OŠ Korena. Vsem učencem čestitam za ponovno osvojitev laskavega naslova državnih prvakov. Posebej želim pohvaliti najboljšega strelca tekmovanja U15 Aljaža Ruisa. Ob tej priložnosti se v imenu šole zahvaljujem vsem trenerjem, ki ste to šolsko leto vodili treninge, in sicer Dejanu Krambergerju, Zoranu Ahmetoviću, Andreju Fekonju in Štefanu Ruisu ter tudi tistim, ki ste v preteklih letih delali z našimi mladimi perspektivnimi malonogometaši. Vsem skupaj; igralcem, trenerjem in staršem čestitam za dosežen uspeh.

27. 4. 2015, 19:49

1 od 10
Druga finalna tekma državnega prvenstva v futsalu U15 v Sodražici med ŠD Extrem in KMN Slovenske gorice končana z rezultatom 4:4

Tekma se je začela nepričakovano za KMN Slovenske gorice, saj so domačini ŠD Extrem silovito začeli in že v drugi minuti povedli. Navijači, trenerji in igralci KMN Slovenske gorice smo v 10 minuti tekme ob rezultatu 3:0 za domače začeli razmišljati in se spraševati, ali bo prednost iz prve finalne tekme zadostovala. Minuta odmora na zahtevo trenerja Dejana Krambergerja in nekaj menjav ter bolj čvrsta igra v obrambi je pripomogla, da domačini niso bili več tako učinkoviti. V 14. minuti je po samostojni akciji na obraze igralcev Slovenskih goric narisal nasmeh Rok Sužnik, saj je znižal rezultat na 3:1. Ob zaključku prvega polčasa so domačini vodstvo povišali na 4:1 in si obudili upanje, da bodo mogoče presenetili goste iz Voličine. Drugi polčas so na parketu prevladovali igralci KMN Slovenske gorice, saj je v 22. minuti Žan Šprajc Žagavec znižal na 4:2, Rok Sužnik je v 29. minuti s svojim drugim zadetkom domačinom strl še zadnje upanje na kakršnokoli presenečenje. Piko na i je postavil Matic Goznik, ki je zadel v 36. minuti in postavil končni rezultat druge finalne tekme 4:4. Omenjeni končni rezultat tekme pomeni, da so člani KMN Slovenske gorice bili tudi na tej tekmi boljši od domače ekipe ŠD Extrem, ker zadetki v gosteh štejejo več.

20. 4. 2015, 16:49
Simona Čuček

1 od 7
Sobotna šola: Zeliščarska delavnica

Skupaj z učenci smo se zbrali v učilnici 1. razreda. Ker smo imeli med nami tudi učence z drugih šol, smo se najprej spoznali. Vsak izmed učencev je povedal, kakšne izkušnje že ima z zelišči. Skuhali smo si pravi pomladni čaj iz marjetic, trobentic, vijolic in pljučnika. Pripravili smo si tudi namaz iz marjetic. Po zdravi pijači in hrani smo bili pripravljeni za delo. V skupinah smo si naredili deodorant proti potenju. Imeli smo se lepo.

6. razred 7. razred 8. razred 9. razred

19. 4. 2015, 20:29

1 od 10
Le še pol koraka do naslova državnega prvaka

Danes, v nedeljo, 19. 4. 2015, je ob 16.00 v telovadnici OŠ Voličina potekala prva tekma za naslov državnega prvaka v futsalu v kategoriji U15 med domačo ekipo KMN Slovenske gorice in ŠD Extrem iz Sodražice. Večkrat smo že pojasnili, da za ekipo KMN Slovenske gorice trenirajo in igrajo predvsem učenci OŠ Voličina. Tekma se je odvijala bolje, kot so si zamislili trenerji, igralci in navijači, saj so vsi igralci domače ekipe, ki so stopili na parket, nogomet igrali s srcem in hkrati z glavo. Vsak trenutek je bilo iz njihove igre razbrati, da si želijo ustvariti prednost pred povratno tekmo. Ob bučni podpori navijačev so prvi polčas dobili z rezultatom 6:0 in tekmo z 8:1. Vsem igralcem in trenerjem čestitam za doseženo veliko prednost pred povratno tekmo naslednjo nedeljo v Sodražici.

15. 4. 2015, 8:16
Mateja Karneža

1 od 6
Noč branja v šolski knjižnici

V petek, 10. 4. 2015, smo v šolski knjižnici organizirali noč branja za nadarjene učence od 5. do 9. razreda. Učenci so najprej napeli možgane in se pomerili v znanju, saj so tekmovali v kvizu Male sive celice. Zagnano in borbeno so tekmovali in pokazali, da veliko znajo. Nato so se sprostili ob igranju družabnih iger in na koncu posegli še po knjigah. Ko se je že začela sobota, so zlezli v svoje spalne vreče in hitro zaspali. Zjutraj pa nas je v kuhinji pričakal zajtrk in že smo se odpravili domov.

5. razred 6. razred 7. razred 8. razred 9. razred Knjižnica

12. 4. 2015, 20:55

1 od 10
Ekipa KMN Slovenske gorice U-15 se je uvrstila v finale futsala

Danes, v nedeljo, 12. 4. 2015, je ob 16.00 v telovadnici OŠ Voličina potekala povratna polfinalna tekma z Litijo. Gostje so v Voličino pripotovali z upanjem, da bodo nadoknadili zaostanek treh zadetkov s prve tekme. Po izenačenem prvem polčasu, ki se je končal z rezultatom 1:1, so domači igralci v drugem opravičili vlogo favorita. Gostujočo ekipo iz Litije so nadigrali. Tekma se je končala z rezultatom 13:3. Vsem igralcem (učencem OŠ Voličina) iskreno čestitam za prikazano igro in uvrstitev v finale. Zahvala za dosežen uspeh, drugo zaporedno uvrstitev te ekipe v finale futsala, je namenjena tudi trenerjem: Andreju Fekonju, Štefanu Ruisu, Zoranu Ahmetiviću in Dejanu Krambergerju.

9. 4. 2015, 17:00

1 od 8
Mlajši dečki OŠ Voličina v malem nogometu postali prvaki medšolskega tekmovanja UE Lenart

Danes, v četrtek, 9. 4. 2015, je v telovadnici OŠ Voličina in OŠ Lenart potekalo tekmovanje mlajših dečkov v malem nogometu. V vsaki telovadnici so se pomerile tri ekipe. V Voličini sta se najprej udarili ekipi OŠ Jurovski Dol in OŠ Sveta Trojica. Zmagali so Jurovčani z rezultatom 2:1. Drugo srečanje je domača ekipa z rezultatom 12:0 premagala vrstnike iz Jurovskega Dola. V zadnji tekmi so pred domačo ekipo z rezultatom 3:0 klonili igralci OŠ Sveta Trojica. Nadaljevanje tekmovanja je bilo v telovadnici OŠ Lenart. Ekipa OŠ Sveta Ana je za tretje mesto premagala ekipo iz Jurovskega Dola. V finalu so se ekipi OŠ Voličina poskušali zoperstaviti igralci OŠ Lenart. Finale se je končal z rezultatom 3:0. Vsem igralcem ekipe OŠ Voličina in njenim mentorjem ter drugim, ki so z njimi delali na treningih, iskreno čestitam za osvojeno 1. mesto.

5. razred 6. razred 7. razred Šport

3. 4. 2015, 22:16

1 od 6
V polfinalu državnega prvenstva v nogometu ekipa OŠ Voličina zaključila s tekmovanjem

Danes, v petek, 3. 4. 2015, je v telovadnici OŠ Miklavž na Dravskem polju potekal eden izmed štirih polfinalnih turnirjev državnega prvenstva osnovnih šol v nogometu za starejše dečke. Zraven domačinov in naše ekipe sta se na turnir uvrstili še ekipi OŠ Pohorskega odreda iz Slovenske Bistrice in OŠ Martina Konšaka iz Maribora. V prvi tekmi so Bistričani premagali našo ekipo z rezultatom 9:6. Drugo tekmo smo bili slabši od Mariborčanov, saj je bil rezultat 7:3. V zadnji tekmi smo z domačini igrali 1:1. Menim, da ekipa OŠ Voličina ni igrala slabo, vendar nismo bili "pravi", saj smo prejeli preveč zadetkov. Čeprav so bili naši cilji višji, kot smo jih dosegli, pa vsem učencem, ki so zastopali šolo iskreno čestitam, ker so se kot ekipa uvrstili med 16 najboljših osnovnošolskih ekip v Sloveniji.

28. 3. 2015, 12:33

1 od 6
Na prireditvi Športnik leta Slovenskih goric 2014 učenka Lia Ludvik in učenci nogometaši prejeli najvišja priznanja v svojih kategorijah

V petek, 27. 3. 2015, ob 19.00 je bila v Cerkvenjaku prireditev Športnik leta Slovenskih goric 2014. Zraven drugih visokih gostov se je prireditve udeležil in zbranim spregovoril predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije g. Bogdan Gabrovec. Na prireditvi je bila za naj perspektivno športnico leta 2014 razglašena učenka OŠ Voličina, judoistka Lia Ludvik, za naj perspektivno ekipo pa KMN Slovenske gorice U-13, ki je v letu 2014 postala državni prvak v futsalu in jo sestavljajo predvsem učenci OŠ Voličina. Učencem za laskave naslove iskreno čestitamo.

Adobe Acrobat dokument Priznanje za naj perspektivno ekipo leta 2014

16. 3. 2015, 12:49
Irena Zgaga
Bralna značka EPI

V mesecu marcu je potekalo tekmovanje iz angleške in nemške bralne značke EPI. Vsem učencem, ki so pridno prebirali in pripovedovali, tudi tekmovalne naloge niso bile prezahtevne, saj je tretjina učencev dosegla zlata priznanja, največ pa je bilo srebrnih priznanj. Več o rezultatih tekmovanja pa lahko tekmovalci povprašate svojo mentorico. Čestitam.

8. 3. 2015, 20:52

1 od 9
V zaključni del tekmovanja v Futsalu U15 s prvega mesta

Danes, v nedeljo, 8. 3. 2015, je potekalo zadnje 15. kolo tekmovanja v Futsalu U15 pred zaključnimi tekmami na izpadanje. Igralci KMN Slovenske gorice so se v Ljutomeru v športni dvorani OŠ Ivana Cankarja pomerili z ekipo KMN Meteorplast. Zadnje medsebojno srečanje, ki je bilo odigrano 18. januarja 2015, so Ljutomerčani v isti dvorani dobili z visokih 9:1. Tudi danes je po prvem polčasu bilo 5:1 za gostitelje. V začetku drugega polčasa je semafor kazal 6:1 in nato še 7:2. V zadnjih 15 minutah bi lahko rekli, da se je zgodil čudež, saj so člani ekipe KMN Slovenske gorice z borbeno, zavzeto in hitro igro dosegli 8 golov, domačini pa le dva. Končni rezultat je bil na navdušenje vseh igralcev KMN Slovenske gorice in njihovih navijačev 9:10. Za borbeno in predvsem srčno igro do zadnjega atoma moči čestitam vratarjema Mihi Dobaju in Marku Bračku ter igralcem Aljažu Ruisu, Roku Sužniku, Žanu Žagavcu Sprajcu, Maticu Gozniku (učencem OŠ Voličina) in Jakobu Nemšaku (učencu OŠ Korena).

Adobe Acrobat dokument Zapisnik tekme z Meteorplastom
Adobe Acrobat dokument Lestvica po odigranem 15. kolu in lista strelcev

11. 2. 2015, 17:23

1 od 10
Četrtfinale državnega prvenstva v nogometu za učence OŠ

Na današnjem tekmovanju, ki se je odvijalo na domačih tleh, so se pomerile štiri ekipe, ki so se preko kvalifikacijskih turnirjev uvrstile v četrtfinale državnega prvenstva. Prvo tekmo smo OŠ Voličina odigrali proti OŠ Prežihovega Voranca. Prvi polčas smo zaključili z zaostankom (1:2), vendar so fantje v drugem vse nadoknadili. Tekmo so z lepo igro dobili z rezultatom 5:2. Zadeli so Matic Goznik (1 gol), Mihael Dobaja (1 gol) in Aljaž Ruis (3 goli). Za naslednje nasprotnike smo imeli učence iz Prve OŠ Slovenj Gradec. Že rezultat prvega polčasa je kazal na našo premoč (1:0), ki so jo v drugem samo še povečali. Z goli Roka Sužnika, Aljaža Goznika in Aljaža Ruisa so fantje zabeležili naslednjo zmago. Z drugo tekmo in dvema zmagama so si tako že zagotovili uvrstitev v polfinale državnega prvenstva. Zadnjo tekmo so odigrali proti OŠ Zreče, ki pa so jo žal izgubili. Dva gola Roka Sužnika in en Žana Šprajca Žagavca žal niso bili dovolj, da bi dosegli pet zadetih golov OŠ Zreče. Končni vrstni red je bil sledeč: 1. mesto OŠ Zreče, 2. mesto OŠ Voličina, 3. mesto Prva OŠ Slovenj Gradec, 4. mesto OŠ Prežihovega Voranca Bistrica. Našo šolo so zastopali: Aljaž Ruis, Rok Sužnik, Mihael Dobaja, Matic Goznik, Žan Šprajc Žagavec, Aljaž Goznik, Marko Bračko, Nik Kostanjevec, David Ahmetovič, Žan Rebernik, Aljaž Onič in Alen Ruis. Fantom iskreno čestitamo! Hvala učiteljici Petri Cvikl Marušič, ki je prevzela organizacijo turnirja. Zahvala gre tudi trenerju Dejanu Krambergerju, ki je fante vodil vse tekme.

17. 12. 2014, 9:26

1 od 10
Ekipa OŠ Voličina območni prvak v nogometu

Včeraj, v torek, 16. 12. 2014, je v dvorani Lent v Mariboru potekala končnica tekmovanja osnovnih šol v nogometu in sicer za obmariborske šole. V končnico se je uvrstilo 8 najboljših ekip. Prvo tekmo oz. četrtfinale so učenci OŠ Voličina igrali z vrstniki iz OŠ Sladki Vrh in jih premagali z rezultatom 7:0. V četrtfinalu so zadeli Žan Žagavec Šprajc – 1 gol, Matic Goznik – 1 gol, Aljaž Ruis – 2 gola in Rok Sužnik – 3 gole. V polfinalu se je ekipa OŠ Voličina pomerila z ekipo OŠ Ruše. Tekma se je končala s 4:1 za naše učence. V polfinalu so zadeli Matic Goznik – 1 gol, Aljaž Ruis – 1 gol in Rok Sužnik – 2 gola. V finalu smo z zadetkom Aljaža Ruisa povedli z 1:0 proti ekipi OŠ Miklavž. V drugem polčasu smo naredili nekaj napak v obrambi, dve sta bili usodni, vendar je proti koncu tekme odločilni zadetek za izenačenje na 2:2 dosegel Žan Žagavec Šprajc. Pri streljanju šestmetrovk sta za ekipo OŠ Voličina zadela Matic Goznik in Rok Sužnik. Za izvajanje tretje ni bilo potrebe, saj je žoga igralca OŠ Miklavž zletela mimo vrat, zadnji kazenski strel z »bele« točke pa je Marko Bračko obranil. Marko se je zelo izkazal na vseh treh tekmah in pripomogel k osvojitvi prvega mesta. Za ekipo OŠ Voličina so nastopili: Marko Bračko, Matic Goznik, Aljaž Ruis, Rok Sužnik, Žan Žagavec Šprajc, Aljaž Goznik in Alen Ruis. Za odlično uvrstitev ekipe sta stiskala pesti tudi Mihael Dobaja in Žan Rebernik, ki sta zaradi bolezni ostala doma. Čestitam.

5. razred 7. razred 9. razred Šport

11. 12. 2014, 9:17

1 od 10
Karierni sejem

V torek, 9. 12. 2014, od 17.00 do 18.30 smo v šoli organizirali karierni sejem. Nanj smo povabili srednje šole, da so učencem od 6. do 9. razreda in njihovim staršem predstavile programe in poklice, za katere izobražujejo. Kariernega sejma so se udeležile naslednje srednje šole: Prva gimnazija, Druga gimnazija, Tretja gimnazija, Škofijska gimnazija, Gimnazija in srednja kemijska šola Ruše, Gimnazija Ptuj, Srednja strojna šola Maribor, SERŠ Maribor, Elektro in računalniška šola Ptuj, Srednja šola za gostinstvo in turizem Maribor, Srednja ekonomska šola Maribor, Srednja prometna šola Maribor, Srednja zdravstvena in kozmetična šola Maribor, Srednja gradbena šola in gimnazija Maribor, Srednja trgovska šola Maribor, Biotehniška šola Maribor, Biotehniška šola Ptuj, Srednja lesarska šola Maribor, Srednja šola za prehrano in živilstvo Maribor. Vsem sodelujočim srednjim šolam se zahvaljujemo za prisotnost na srečanju.

9. 12. 2014, 21:43
Petra Munda
Gostovanja šolske gledališke skupine

Po tem, ko se je šolska gledališka skupina z igro Nenavadna poroka predstavila v kulturnem domu v Lenartu, je z isto igro, v petek, 28. novembra, gostovala še pri učencih osnovne šole v Benediktu in Sveti Ani. Vsem igralcem – Katarini Leš, Dominiku Petku, Tini Pliberšek, Tini Perko, Larissi Vogrin, Ani Valenta, Luki Strmšku, Evi Kurnik, Ajli Ani Egghart, Nini Ulbl in Niki Zajšek, čestitke za dobro odigrane predstave.

6. razred 7. razred 8. razred

9. 11. 2014, 20:36

1 od 10
Malonogometni derbi v futsalu državnega prvenstva U-15 (vzhod) pripadel ekipi KMN Slovenske gorice

Danes v nedeljo, 9. novembra 2014, je ob 16.00 v športni dvorani Voličina potekala tekma 4. kroga državnega prvenstva U-15 (vzhod) med domačo ekipo KMN Slovenske gorice in KMN Meteorplast iz Ljutomera. Omenjena tekma je bila derbi kola, saj sta ekipi v tej sezoni nanizali po tri prepričljive zmage. Igralci obeh ekip se dobro poznajo, ker so v lanski sezoni igrali v finalu tekmovanja U-13. Za ekipo KMN Slovenske gorice igra 11 učencev OŠ Voličina. Po napetem in izenačenem prvem polčasu, ki se je končal z rezultatom 4:4, je domača ekipa v drugem z odlično igro prepričala okrog 70 gledalcev, da na domačem igrišču ne bo prepustila prvenstvenih točk gostom in zmagala z rezultatom 10:6. Vsem igralcem in trenerjem čestitam za zmago.

29. 9. 2014, 9:07
Učenci na predtekmovanju Male sive celice

V četrtek, 25. 9. 2014, sta se 2 ekipi učencev šole udeležili predtekmovanja za uvrstitev na televizijsko oddajo Male sive celice. Prvo ekipo so sestavljali učenci 7. a razreda, Marko Bračko, Tina Pliberšek in Katarina Leš, v drugi ekipi pa so bili učenci 7. b razreda, Nik Belčić, Nuša Kurnik in Nejc Sekol. Vsi so se odlično odrezali, saj so med 53 ekipami dosegli šesto (7. a) oziroma osmo mesto (7. b). Pisni del so odlično opravili in se uvrstili na ustnega med osem najboljših ekip, žal pa jim je tam zmanjkalo nekaj točk, ki bi jim prinesle uvrstitev na televizijo. Čeprav jim je malo zmanjkalo, smo na naše učence zelo ponosni! Čestitke vsem tekmovalcem in mentorici Lavri Vilčnik Kurnik. Vse rezultate predtekmovanja si lahko ogledate tukaj na spodnjih povezavah.