Telefonska številka 02 729 57 55
E-pošta

Karierna orientacija
Delo z nadarjenimi učenci
Učenci z dodatno strokovno pomočjo in učenci z učnimi težavami

Delo z nadarjenimi učenci

Na OŠ Voličina uresničujemo koncept dela z nadarjenimi učenci, ki ga šoli nalaga Zakon o OŠ. Prizadevamo si, da bi vsakemu učencu omogočili optimalno napredovanje v skladu z njegovimi zmožnostmi.

V šolskem letu 2023/24 imamo na OŠ Voličina identificiranih 11 nadarjenih učencev in 2 učenki, ki sta v postopku ugotavljanja nadarjenosti. Nadarjeni učenci so učenci, ki so pokazali visoke dosežke ali potenciale na intelektualnem, ustvarjalnem, akademskem, vodstvenem ali umetniškem področju. Za vsakega izmed njih se pripravi poseben program dela, ki spodbuja in razvija učenčeva identificirana močna področja. Pri pripravi individualiziranih programov sodelujejo učitelji, starši in učenci.

Učenci lahko izbirajo med številnimi dodatnimi dejavnostmi v okviru t. i. obogatitvenega programa. V šolskem letu 2023/24 imajo nadarjeni učenci na voljo naslednje dejavnosti:

ogled muzikala Rent na II. gimnaziji Maribor,
sodelovanje na proslavi ob kulturnem prazniku,
udeležba na noči branja,
udeležba na sobotni šoli,
ogled podjetja Vitiva in obisk adrenalinskega parka ter
obisk Tehnoparka Celje.

Učenci bodo lahko poglabljali svoje znanje pri največ dveh predmetih, ki so si jih sami izbrali, ter obiskovali individualno in skupinsko pomoč za nadarjene pri predmetih matematika, slovenščina, angleščina in kemija. Na urah bodo utrdili in nadgradili že usvojeno znanje ter se pripravljali na tekmovanja iz znanja.

Poglobljeno delo z nadarjeni učenci pri pouku

Učenci so si za poglobljeno delo izbrali naslednje predmete: matematiko, slovenščino, angleščino, nemščino, družbo, naravoslovje, zgodovino, likovno umetnost in glasbeno umetnost.

Učitelji, ki učence poučujejo, se z njimi pogovorijo o konkretnih dejavnostih pri pouku, določijo cilje in le-te zapišejo v individualiziran program. Prav tako jih ves čas spremljajo in spodbujajo. Razredniki v program vpišejo še druge dejavnosti, ki jih učenec obiskuje na šoli in izven šole (dodatni pouk, krožki, sobotna šola ...).

Koordinatorka dela z nadarjenimi učenci: Anuška Peran