Telefonska številka 02 729 57 55
E-pošta

Karierna orientacija
Delo z nadarjenimi učenci
Učenci z dodatno strokovno pomočjo in učenci z učnimi težavami

Karierna orientacija

Izbira poklica je ena ključnih odločitev vsakega devetošolca. Čas, ki ga odrasli preživimo na delovnem mestu, zaseda velik del našega vsakdana. Pri tem je ključnega pomena, da nas delo, ki ga opravljamo, tudi veseli. Do končne odločitve izbora svojega poklica vas bo popeljal vaš interes za poklic in vse informacije, ki jih boste zbrali. Informacije o poklicih lahko dobite pri starših, sorodnikih, znancih, prijateljih, v šoli in na spletu. Podrobne informacije o vpisu v srednje šole pa dobite neposredno pri svetovalni delavki na šoli ali pa spremljate na spletu. Šola za ta namen nudi karierno svetovanje.

Karierna orientacija je namenjena odkrivanju poklicnih ciljev in možnostih nadaljnjega šolanja. Odločitve skušamo olajšati z nudenjem informacij o delu trga, vpisnih pogojih posameznih srednjih šol, možnostih zaposlitve, štipendiranju, različnih študijih in drugih oblikah izobraževanja.

Za ustrezno usmeritev je potrebno pridobiti čim več ustreznih informacij o možnostih vpisa na srednje šole, informacij o poklicih in politiki zaposlovanja ter štipendiranja.

Na tej spletni podstrani boste učenci in starši našli informacije, ki vam bodo v pomoč pri izbiri poklicne poti.

Aktivnosti, ki potekajo v šoli v zvezi s poklicno orientacijo:

skupinsko svetovanje učencem 8. in 9. razreda,
individualni razgovori pri svetovalni delavki,
individualno iskanje informacij o posameznih srednjih šolah in poklicih,
predavanje za starše 8. in 9. razreda v okviru roditeljskih sestankov,
predstavitve posameznih srednjih šol in poklicev za učence 9. razreda,
vprašalnik o poklicni poti.

Koristne povezave