kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | vreme | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:

V lanskem letu so med prvimi v Sloveniji pristopili k projektu Zobni alarm otroci iz vrtca Voličina, predšolska skupina. Ker se je projekt že prvo leto pokazal kot zelo učinkovit in vzpodbuden, smo se odločili, da ga v novem šolskem letu 2018/2019 vključimo v osnovni program zobne preventive. Tako bi se vsem predšolskim skupinam v vrtcih pridružili še učenci prvega razreda in nadaljevali s projektom, ki so ga že pričeli v vrtcu.

Zobni alarm je program za vrtce in šole, sestavljen iz štirih delavnic, vsebine so prilagojene različnim starostnim skupinam. Otrokom in staršem prenašamo znanje o pravilni negi zob in dlesni ter ustreznih pripomočkih za ščetkanje na inovativen način. Otroci ob vsakem srečanju prejmejo motivacijsko gradivo (nahrbtnik, nalepke, pobarvanke …). S pomočjo staršev ali drugih donatorjev je potrebno pridobiti sredstva za nakup kvalitetne zobne ščetke CURAPROX ultra soft smart.

Zakaj biti del Zobnega alarma? Ker z Zobnim alarmom vsakodnevno rutinsko ščetkanje spremenimo v naložbo za vse življenje.

Mentorica: Silva Potočnik