Pomoč pri prijavi v MS Teams

Teden pisanja z roko

Zobni alarm je projekt, ki se izvaja po vrtcih in šolah v Sloveniji. Letos se bo projektu priključilo tudi 20 prvošolcev in 23 drugošolcev OŠ Voličina.

ZD Lenart ob pomoči učiteljic za učence pripravi 2 srečanji. Srečanji zajemata tako teoretični kot tudi praktični del. Glavni cilj projekta je, da se učenci naučijo, kako redno, pravilno in z veseljem skrbijo za svoje zobe.

Vse to pa spoznajo na 4 delavnicah, kjer učenci spoznavajo pravilno tehniko čiščenja zob in ustrezne pripomočke za nego le-teh. Spoznajo anatomijo ustne votline, izvedo, kako nastanejo zobne obloge, kakšne bolezni povzročajo in kako jih preprečiti. Naučijo se, kaj pomeni zdrava prehrana in katerim jedem se je najbolje izogniti.

Na vodenih delavnicah učenci prejmejo zobno ščetko in motivacijsko gradivo.

Vodji projekta: Regina Dobaja in Simona Čuček