Zobni alarm je projekt, ki se izvaja po vrtcih in šolah v Sloveniji. Letos se bo projektu priključilo tudi 23 prvošolcev OŠ Voličina.

Sestavljen je iz dveh srečanj, ki ju bo izvajala ga. Ksenija Škerbot iz ZD Lenart. Srečanji zajemata tako teoretični kot tudi praktični del.

Na srečanjih potekajo delavnice, kjer učenci spoznavajo pravilno tehniko čiščenja zob in ustrezne pripomočke za nego le-teh. Spoznajo anatomijo ustne votline, izvedo, kako nastanejo zobne obloge, kakšne bolezni povzročajo in kako jih preprečiti. Naučijo se, kaj pomeni zdrava prehrana in katerim jedem se je najbolje izogniti. Na vodenih delavnicah učenci prejmejo zobno ščetko in motivacijsko gradivo.

Izkušnje zdravstvenih delavcev, ki delajo v projektu Zobni alarm, kažejo, da lažje motiviramo in aktiviramo otroke, da aktivno sodelujejo pri poučni igri, ki jim bo tlakovala prihodnost zdravega in lepega nasmeha.

Vodja projekta: Simona Čuček