kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | povezave | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:
Začni mlad, tekmuj pošteno

Začni mlad, tekmuj pošteno je množična akcija pod okriljem Atletske zveze Slovenije, s katero spodbuja otroke k atletskim korakom in želi ozavestiti sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. Tudi letos gre za najbolj množičen tek otrok v Sloveniji, ki se mu je lani pridružilo več kot 17.000 otrok iz celotne Slovenije.

Ta edinstven športni dogodek bo v Sloveniji potekal v sredo, 19. septembra 2018. Na ta dan bo veliko slovenskih osnovnih šol (učenci I. VIO), šol s prilagojenim programom, vrtcev in atletskih klubov, v sklopu rednega pouka, odmora, v času popoldanskega varstva ali v sklopu interesnih dejavnosti organiziralo tek na 100 ali 200 metrov (po lastni izbiri, prilagojeno starosti otrok). To sta tudi uradni atletski disciplini, ki sta vedno na programu največjih mednarodnih (Olimpijske igre, svetovna in evropska prvenstva) in domačih športnih tekmovanj. Tek bo potekal v ravni liniji ali krožno. Otroci lahko tečejo posamezno ali v skupini s skupnim startom.

Vodja projekta: Petra Cvikl Marušič