Glavni namen Teka podnebne solidarnosti je, da ljudje tečejo v solidarnosti do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo, čeprav so s svojim načinom življenja najmanj prispevali k njim. Ob tem s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlja. Od leta 2011 so slovenski učenci skupaj pretekli že 342.419,83 km. Krog solidarnosti okoli planeta Zemlje je tako s pretečenimi kilometri sklenjen že 8,5-krat.

V šolskem letu 2019/20 bomo učence OŠ Voličina ponovno spodbudili k solidarnosti in v okviru športnega dne, ki bo v torek, 8. 10. 2019, organizirali orientacijski tek za učence 4.-9. razreda. Pred tekom bomo izvedli pogovorno delavnico o problematiki podnebnih sprememb v povezavi z revščino v Afriki in učencem razložili namen teka. Učenci si bodo ogledali del dokumentarnega filma: Pedro Opeka, dober prijatelj. Pred tekom bodo učenci na listek zapisali specifičen namen teka, ki mu bodo kasneje pripisali kilometre. Listki bodo prilepljeni na plakat in izobešeni na vidnem mestu šole do konca šolskega leta.

Mentorici: Katja Majhenič in Petra Cvikl Marušič