kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | povezave | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:

Glavni namen Teka podnebne solidarnosti je, da ljudje tečejo v solidarnosti do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo, čeprav so s svojim načinom življenja najmanj prispevali k njim. Ob tem s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlja (dolžina ekvatorja je 40.075 km).

V šolskem letu 2018/19 bomo učence OŠ Voličina spodbudili k solidarnosti in v okviru športnega dne, ki bo v soboto, 29. 9. 2018, organizirali tek za učence 1.-9. razreda. Pred tekom bomo izvedli pogovorno delavnico o problematiki podnebnih sprememb v povezavi z revščino v Afriki in učencem razložili namen teka. Pri tem bomo uporabili gradiva Karitas (film, ppt predstavitev oziroma zgodbe). Pred tekom bodo učenci na listek zapisali specifičen namen teka, ki mu bodo kasneje pripisali kilometre. Listki bodo prilepljeni na plakat in izobešeni na vidnem mestu šole do konca šolskega leta.

Mentorici: Katja Majhenič in Petra Cvikl Marušič