kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | vreme | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:
Sodelovanje s starši

V projektu uspešno sodelujemo že več let. Učitelji se trudimo vzpostaviti sodelovalni odnos s starši in jih pridobiti za pozitivno sodelovanje, zato na naši osnovni šoli izvajamo naslednje oblike sodelovanja:

Formalne oblike:

roditeljski sestanki (Skozi šolsko leto se zvrstijo vsebinsko različni roditeljski sestanki, ki so pogojeni s časom, z vnaprej načrtovanimi vsebinami in konkretno problematiko, ki se pojavlja med šolskim letom v določenem oddelku.),
pogovorne ure (Na individualnih razgovorih razrednik seznani starše in se z njimi pogovarja o učno-vzgojnem uspehu, lastnostih in posebnostih učenca.),
pisna sporočila (vabila, obvestila, pisma),
svet staršev (v svetu staršev so predstavniki staršev, ki zastopajo njihove skupne interese).

Neformalne oblike:

dan odprtih vrat (odprte učne ure, odprta vrata šole ...),
telefonski pogovori med starši in učitelji,
sodelovanje staršev na razstavah in šolskih prireditvah,
starši vodijo interesne dejavnosti,
elektronska komunikacija (za neposredne povratne informacije ali za kratka poročila).

V zadnjih letih pedagoški teoretiki in praktiki ugotavljajo, da je ob pridobivanju »šolskega« znanja zelo pomembno, da otroka naučimo samostojnosti in odgovornosti za svoja dejanja ter tudi različnih delovnih navad. Če torej želimo vzgojiti kompetentnega otroka, moramo odrasli delovati usklajeno, tudi če se v vzgojnih prijemih zmeraj popolnoma ne strinjamo.

Tudi učitelji se individualno izobražujemo s pomočjo strokovne literature, izmenjave izkušenj in znanj v kolektivu, da bi naša ravnanja bila kakovostna in strokovna.

Vodja projekta: Zdenka Ekselenski