kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | povezave | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:

V šolskem letu 2018/19 bodo petošolci OŠ Voličina sodelovali pri projektu Semena sprememb. Gre za projekt, katerega nosilec je Služba Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko. Projekt se izvaja s podporo Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in Zavoda RS za šolstvo. Z izvajanjem inovativnih in ustvarjalnih izobraževalnih metod podpira razvoj človeških potencialov in humanih vrednot. Poudarek je na pripravi mladih za življenje, na temeljnih vrednotah sodelovanja, odgovornosti, spoštovanja in notranjega miru.

Učenci bodo imeli priložnost, da o ključnih vrednotah vizije razmišljajo in jih udejanjajo. Vizija Slovenije izpostavlja 5 ključnih vrednot: (1) učenje za in skozi življenje, (2) inovativna družba, (3) zaupanje, (4) kakovostno življenje in (5) identiteta. S konkretnimi aktivnostmi v 5. razredu in tudi na nivoju šole bomo podprli vsaj eno od vrednot vizije, ki se prepletajo tudi z vrednotami Vzgojnega načrta OŠ Voličina. Naučili se bomo novih veščin in se trudili izboljšati kakovost sobivanja.

Vodja projekta: Petra Munda