V projektu Naravoslovna in matematična pismenost - spodbujanje kritičnega mišljenja in reševanja problemov (NAravoslovno MAtematična Pismenost, Opolnomočenje, Tehnologija in Interaktivnost), ki traja 5 let, bomo v načrtovanih aktivnostih sledili glavnemu cilju: razviti in preizkusiti pedagoške pristope in strategije oz. prožne oblike učenja, ki bodo tudi z vključevanjem novih tehnologij pripomogle k celostnemu in kontinuiranemu vertikalnemu razvoju naravoslovne, matematične in drugih pismenosti (finančne, digitalne, medijske ...) otrok/učencev/dijakov od vrtcev do srednjih šol. Projekt poteka že tretje leto.

V šolskem letu 2019/2020 bomo v pouk aktivneje vpeljevali 2. gradnik matematične in naravoslovne pismenosti ter pripadajoče podgradnike. V ta namen je na OŠ Voličina ustanovljen projektni tim, ki sodeluje pri projektu. Člani tima bodo:

vabljeni na izobraževanje za uvajanje 2. gradnika NP in MAT pismenosti,
v obdobju od septembra 2019 do konca januarja 2020 bodo preizkusili 3 primere za 1. gradnik; zapišejo povratno informacijo v predlogo in oddajo v spletno učilnico,
v obdobju od februarja 2020 do konca šolskega leta 2019/2020 bodo preizkusili 3 primere za 1. + 2. gradnik (poudarek na 2. gradniku); zapisali povratno informacijo v predlogo in oddali v spletno učilnico,
vabljeni na druga izobraževanja za člane PT,