kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | vreme | galerija | video | šolarček

Projekti, ki se izvajajo na šoli v tem šolskem letu.

Sodelovanje s starši
Klima za uspešno delo
Formativno spremljanje
Začni mlad, tekmuj pošteno
Zdravo telo za zdrav duh

Arhiv:
Formativno spremljanje

Formativno spremljanje je projekt, ki teče že nekaj let pod vodstvom Zavoda za šolstvo Formativno spremljanje procesa učenja je pedagoški dialog med učiteljem in učencem, ki pripelje do medsebojnega poslušanja in zaznavanja sporočil, je naravno, ker upošteva učenčeve interese, spodbuja ustvarjalno učenje, omogoča učitelju, da vodi učenca k napredku, da odpravlja šibkosti v znanju učenca.

V šolskem letu 2014/15 je na OŠ Voličina potekalo izobraževanje za učitelje na temo Formativno spremljanje. Bistvena ugotovitev oz. cilj samorazvoja formativnega spremljanja na OŠ Voličina je oblikovati ter posredovati kakovostno pozitivno medsebojno povratno informacijo za naravno procesno učenje ter temu skladno preverjanje oz. sumativno presojanje ob koncu procesa učenja.

V letošnjem šolskem letu so bodo učitelji srečali s formativnim spremljanjem tudi v okviru študijskih skupin. Po potrebi bomo na šoli organizirali svetovalno storite oz. 8-urni seminar na temo formativnega spremljanja v sodelovanju z ZRSŠ OE Maribor.