kontaktdomov

aktualno | organiziranost | koledar | dejavnosti | zaposleni | projekti | naši uspehi | knjižnica | šport | vrtec | moodle | vreme | galerija | video | šolarček

Informacije o šolski knjižnici in z njo povezanih aktivnostih.

Knjižnične novice
Šolska knjižnica
Bralna značka
Učbeniški sklad
Adobe Acrobat dokument Domače branje (seznam)
Adobe Acrobat dokument Cankarjevo tekmovanje

Seznam šolskih potrebščin v šolskem letu 2019/2020.

Šolske potrebščine
COBISS+
Knjižnične novice

šolsko leto:

četrtek, 19. 09. 2019, 20:17
objavila Mateja Karneža

1. razred
Prvošolčki prvič v šolski knjižnici

V torek, 17. 9. 2019, na dan zlate knjige, so prvošolčki postali člani šolske knjižnice. Njihove glavice so že veliko vedele o tem, kako je potrebno ravnati s knjigami, saj so našteli vse mogoče nezgode, ki se lahko pripetijo knjigi, če nanjo ne pazimo. Radovedno so prisluhnili pravljici Svetlane Makarovič: Škrat Kuzma dobi nagrado. Istoimensko slikanico je vsem prvošolčkom po vsej Sloveniji podarilo Društvo Bralna značka. Na koncu obiska so spoznali, na katerih policah bodo v letošnjem letu našli knjige, ki so si jih lahko že ob prvem obisku izposodili.

1. dogodek v sklopu Nacionalnega meseca skupnega branja
nedelja, 08. 09. 2019, 16:54
objavila Mateja Karneža

Nacionalni mesec skupnega branja 2019, 8. 9.-13. 10. 2019

8. septembra, na mednarodni dan pismenosti, se bomo na OŠ Voličina ponovno pridružili z raznimi aktivnostmi, povezanimi s skupnim branjem, 2. Nacionalnemu mesecu skupnega branja. Letos se z NMSB pridružujemo evropski bralni kampanji EURead (Evropa bere: www.europereads.com), ki povezuje že obstoječe bralne aktivnosti po vsej Evropi z namenom dviga zavesti o pomembnosti izobraževanja in pismenosti v zgodnjem otroštvu. Skupni cilj kampanje je dati vsakemu državljanu možnost postati bralec in polno sodelovati v evropski družbi. Podpis zaveze o aktivnem podpiranju prizadevanja za boljšo pismenost, bo potekal 9. septembra, na nacionalnem strokovnem posvetu Bralnega društva Slovenije, uradnem začetku NMSB 2019. Skladno z enim od ciljev pobude EUReads / Evropa bere pa vas že zdaj pozivamo, da se nam pridružite pri 15 minutah branja ali glasnega branja na dan. Vse aktivnosti, povezane z NMSB, bomo objavljali na spletni strani šole in dogodkovniku NMSB.

Adobe Acrobat dokument UNESCO poslanica ob Mednarodnem dnevu pismenosti 2019
NMSB 2019 - dogodkovnik